Будова кішки

У 15 місяців кішка дорослішає і здібна до розмноження. У старих тварин помітні відповідні ознаки, наприклад випадання зубів, волос і т.д. Таким тваринним може бути 10—14 і навіть 18 років. Тривалість життя у кішки, як правило, від 10 до 12 років, але деякі живуть і до 20 років. Визначити вік кішки важко, оскільки при знаки сточування зубів, зміни кришталика, забарвлення шерсті не так міняються, як у собаки.

У молодої кішки через 4—5 тижнів прорізаються молочні зуби і через 8 тижнів з'являються всі. В 5—6 місяців відбувається зміна молочних зубів, яка закінчується в 9 місяців (мал. 2).

зубы кошки

Мал. 2

Молочні зуби кішки включають шість різців, два ікла, у верхній щелепі по три, в нижній щелепі по два премоляра. По Гамбермелю, у кішки різці міняються до 5,5 місяців, ікла — премоляри —4,5, моляри — до 6 місяців. Гемер указує на наступну послідовність зміни зубів у домашньої кішки: спочатку міняються різці, потім ікла, причому зміна зубів нижньої щелепи випереджає за часом зміну зубів верхньої. Між різцями і іклами прорізується перший моляр верхньої щелепи, а далі перший моляр нижньої щелепи. Останніми корінними зубами, які міняються, є третій премоляр верхньої щелепи і четвертий премоляр нижньої щелепи. Доросла кішка має 30 зубів. На верхній і нижній щелепі по шість різців, два ікла, у верхній щелепі по чотири корінні зуби (три премоляра і один моляр), в нижній щелепі по три корінні зуби (два премоляра і один моляр). Кожний третій корінний зуб верхньої і нижньої щелепи найкрупніший.

Нижче наводяться основні біологічні показники кішки.

показник крові:

гемоглобін (в 100 мл), г 8—12

еритроцити, млн/мкл 6—9

лейкоцити, тыс/мкл 8—25

нейтрофільні лейкоцити, % 60

лімфоцити, % 30

швидкість осідання еритроцитів, мм/ч 7—9

швидкість згортання крові, мм/мін 2—3

резервна щелочность, % 40 —50

тривалість вагітності, днів 56—60

кількість потомства 4—6

тривалість життя (в середньому), років 10—12

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Лікарські рослини урочища Вістова Калуського району
Мета роботи: вивчити лікарські рослини урочища Вістова Завдання: 1. скласти перелік лікарських рослин урочища. 2. провести флористичний аналіз. 3. вивчити лікарські види рослин. ...

Рослини – рятівники від радіації
Вплив рослин на організм людини Все живе на нашій планеті взаємно впливає один на одного. Тому вплив рослин на людський організм давно доведено. Серед судинних (вищих) рослин природної флори України й такі, введення яких в організм перед або під час ...

Головне меню