Скелет
Як і у всіх ссавців, скелет у Миші - Крихітки підрозділяється на череп, осьовий скелет і скелет кінцівок. Скелет виконує захисну функцію, є опорою для м'язів і служить важелями, що полегшують силові витрати при різних формах руху.
У багатьох форм гризунів, принаймні дрібних, трубчасті кістки ростуть протягом всього життя. У черепі пропорції кісток змінюються з віком. На першому етапі постнатального розвитку (зазвичай до розплющування очей) швидше росте мозкова частина, а потім лицьова частина черепа. Тому дорослі особини мають більш подовжену лицьову частину. Якщо гризуни піддавалися сильному пригніченню на ранніх етапах розвитку, то це помітно на дорослих особинах по укороченій лицьовій частині черепа.
Найбільш істотні відмінності спостерігаються в скелеті кінцівок і хвоста, що пов'язане з їх різним функціональним призначенням в окремих груп гризунів. У мишей, здатних до пересування задні кінцівки при приземленні заносяться за передні, задній пояс кінцівок розвинений значно краще, а хвіст приблизно дорівнює довжині тіла. При швидкому русі він виконує роль балансира, а частково і точки опори [1].
Рис.2 Будова скелета миші хатньої
Подібні статті
Динаміка перельоту птахів
Серед
всіх тварин птахи – найбільш показова група. Вони частіше інших тварин
потрапляють на очі. Для кожного виду птахів характерний цілий комплекс ознак,
за якими, володіючи певними знаннями й навичками, можна досить швидко визначити
вид ...
Рослини і тварини шкільного куточку живої природи
Успішне засвоєння учнями матеріалу з біології, набуття ними практичних умінь і навичок із вирощування рослин і догляду за тваринами, розвиток інтересу й працьовитості істотно залежить від практичних робіт і спостережень, які ведуться за живими об&rsq ...