Найвідоміші природоохоронні території, резервати, національні парки
За офіційними даними, зараз в Китаї під ефективної охороною перебувають понад 80 % видів, які знаходяться на межі зникнення диких тварин. Створено понад 600 нових заповідників, 13 рідкісних видів диких тварин, у тому числі бамбуковий ведмідь, червононогий ібіс, золотиста мавпа, тибетська антилопа та інші особливо надійно захищені.
Щоб ще краще зберегти рідкісні види тварин, влада Китаю збільшують число заповідних зон. Планується, що до 2050 року їх буде 2500. Тоді на долю заповідників буде припадати 18% загальної площі території країни.
У Китаї багато заповідників, які відомі в усьому світі
Серед них Волунській в провінції Сичуань, Чанбайшаньский в провінції Цзілінь, Дінхушаньский в провінції Гуандун, Фаньцзішаньскій в провінції Гуйчжоу, Уішаньский в провінції Фуцзянь, Сіліньголеский у Внутрішній Монголії. Богедафенский в Сіньцзяні, Сішуанбаньна в провінції Юньнань, Маоланьский в провінції Гуйчжоу і деякі інші включені в «Міжнародну мережу заповідників людини і біосфери», а Чжалунский в провінції Хейлунцзян, Сянхайский в провінції Цзілінь, Східно-Дунтінхуский в провінції Хунань, Поянхуский в провінції Цзянсі, Няодаоский в провінції Цинхай, Дунчжайганский в провінції Хайнань - в число великих міжнародних жител водоплавної птиці. Крім заповідників, в Пекіні, Куньміні, Гуанчжоу та інших районах Китаю створені центри з порятунку зникаючих видів тварин.
Найпершим в історії Китаю став заповідник Дінхушань, створений в Чжаоцин в провінції Гуандун, його площа 1140 га. Тут росте понад 2400 видів рослин і мешкає 800 видів тварин, зокрема такі унікальні тварини, як малі віверра, ящери та інші. Цей заповідник, який виник у Китаї в 1956 р., затверджений ЮНЕСКО як дослідницький пункт екологічного проекту під назвою «Людина і біосфера».
Найбільшим заповідником в Китаї вважається заповідник в горах Алкіншань. Він знаходиться на стику південно-східного Синьцзяна і провінцій Цинхай і Тибет. Його площа 4,5 млн. га. Навколо заповідника тягнуться гірські вершини з безліччю льодовиків четвертинного періоду, які є дуже рідкісними в природі. У західній частині заповідника - пустелі, у східній частині - безкрайня рівнина. Тут мешкає близько 400 видів копитних тварин, таких як яки, дзерени, дикі осли і ін.
Найвищим в Китаї є заповідник в передгір'ях Джомолунгми. Він знаходиться на стику Тибетського автономного району КНР і Непалу. Його площа 3 млн. 382 тисяч га. Середня висота над рівнем моря становить 4000 метрів. У цьому заповіднику є більше 50 видів диких тварин, включаючи хижих звірів, більше 200 птахів, більше 20 видів земноводних, плазунів, риб. Серед них більше 10 видів тварин, таких як довгохвоста мавпа, барс, тибетська сайга, тарська вівця знаходяться під особливою державною охороною. А символом тваринного світу заповідника в передгір'ї Джомолунгми є барс.
Відомим і великим вважається в Китаї заповідник мангрових лісів, розташований недалеко від порту Дунчжай в північно-східній частині міста Хайкоу на острові Хайнань. Його площа - 3338 га. Це типовий представник тропічних джунглів, а мангрові ліси можна побачити всюди в цьому районі. Під час припливу, мангрові дерева занурюються у воду, залишаючи на поверхні тільки свої дивовижні зелені коріння.
Заповідник «Мангровий Ліс» також називають раєм для птахів. Тут мешкає близько 159 видів птахів, у тому числі багатьо рідкісних перелітних. Це не тільки національний заповідник мангрових лісів, а й водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення, головним чином як місця проживання водоплавних птахів.
Резервати гігантської панди - комплекс з 7 резерватів і 9 парків в китайській провінції Сичуань. Загальна площа - 924 500 га, розташовані в горах Цюнлай і Цзяцзінь. У резерватах мешкає більше третини світової популяції рідкісної гігантської панди, а також мала панда, сніжний барс і димчастий леопард. Крім того, в регіоні росте 5-6 тис. видів рослин.
Волун - національний природний заповідник, входить до складу комплексу охоронюваних природних територій «Резервати гігантської панди» Створений в 1963 році, займана площа: близько 200 000 гектар. Тут для панд були створені унікальні умови. До того ж, це, напевно, єдино місце на землі, де до природоохоронної діяльність залучені місцеві жителі. Збільшення площі заповідника в 1975 р. призвело до того, що селяни, які жили на цій території, позбулися орних земель. Але це не стало для них проблемою - аж ніяк. Більше 1100 сімей стежать (поряд з держустановами) за лісом, садять бамбук, працюють в заповіднику. При цьому вони отримують винагороду та орендну плату за свою землю, яку віддали під ліс.
Подібні статті
Значення газообміну для дітей 3-7 років
Актуальність: Дихання
— життєво необхідний процес постійного обміну газами між організмом і зовнішнім
середовищем, що оточує його.
Майже всі складні реакції перетворення
речовин в організмі відбуваються з обов'язковою участю кисню. Без ...
Молекулярні механізми кросинговеру
Кросинговер - це явище обміну ділянками
гомологічних хромосом після кон’югації у профазі-1 мейозу. Результатом цього
процесу є обмін генетичною інформацією між хромосомами. Це є одним з головних
чинників еволюції,так як забезпечує комбінат ...