Ритм активності сезонна мінливість та міграція, характер розмноження
Миші-крихітки активні цілий рік. Розмножуються дуже швидко. За рік вони здатні мати до шести приплодів. У кожному приплоді миші-крихітки буває від 3 д 8 дитинчат. Приплоди є більшими в серпні і вересні. Малюки залишаються в гнізді 11 днів. Мати протягом цих 11-ті днів регулярно виходить на пс шуки корму, проте завжди повертається, щоб нагодувати і почистити своїх дитинчат. Вона поїдає їхні випорожнювання, щоб запах не приваблював небажаних гостей. Вже через два дні після появи на світ дитинчата повзають по гнізду. Ще через чотири дні вони починають самі дбати про свою гігієну.
Рис.5 новонароджені мишенята
У віці 8 днів вони вже добре бачать. У віці 9 днів у них з'являються зуби, і малюки починають приймати тверду їжу. Коли дитинчатам виповнюється 10 днів, мати перестає годувати їх молоком. Малюки переходять на тверду їжу. У цьому віці вони вперше виходять із гнізда.
Через 16 днів молодь стає повністю самостійною. Мати вже готується до появи на світ нового потомства. Досягнувши віку 45 днів, дитинчата стають статевозрілими і приступають до розмноження. У природі лише невелика частина мишей-крихіток доживає до року. Зазвичай, через 6-9 місяців змінюється вся популяція [11].
Подібні статті
Біологічні особливості веслоноса
На сучасному етапі функціонування рибного господарства в Україні постає
необхідність виявлення додаткових резервів його розвитку, зокрема, пошуку
нетрадиційних підходів у веденні господарства, спрямованих на підвищення
ефективності, прибут ...
Характеристика електричної активності гіпокампу щурів на фоні довготривалого зооконфліктного стресу
З
метою розкриття основних анатомо-фізіологічних особливостей гіпокампу та його
ролі у підтриманні гомеостазу організму було досліджено та проаналізовано
основні літературні джерела.
В
ході проведеного аналізу було встановлено, що гіп ...