Зміни електричної активності гіпокампу щурів на стадії тривоги

На 12 тижні показники поступово зменшувались, а 18 тижні досягли максимальних значень 10,114±0,95. На 21 тижні знов впали майже у два рази.

А Б

Рис. 3.1.5. Динаміка показників біоелектричної активності гіпокампу тварин у діапазоні 14-30 Гц протягом експерименту.

Примітка. Позначення такі самі, як на рис. 3.2.2.

Динаміка показників потужності гіпокампограми у діапазоні 14-30 Гц (рис. 3.2.5, А) була подібною до відповідної динаміки абсолютних показників потужності α-діапазону, хоча кількісно була виражена менше. На протязі експерименту потужність бета-діапазону з 415,026±33,72 мкВ2 до 1300±91,90 мкВ2.

Дослідження відносних показників потужності β-подібної активності (рис. 3.2.5, Б) гіпокампу щурів, що жили за умов стресу, дозволило виявити такі закономірності. Через 3 тижні експерименту був значний спалах даного типу активності серед сумарної біоелектричної активності гіпокампу і становив 4,316±0,44%. Але на 6 тижні відмічалось поступове пониження відсоткової частки даного типу електричної активності з 4 до 3 %, і вже через 9 тижнів експерименту потужність β-діапазону знову підвищилась до 3,889±0,34 %, але максимум становив на 18 тижні експерименту 3,745±0,37%. Аналіз динаміки електричної активності гіпокампу дає можливість підтвердити, що “ініціатором” специфічних зсувів, пов’язаних з тривалою дією стресорів, є гіпокамп.

ВИСНОВКИ

1.Гіпокамп є головною частиною лімбічної системи мозку і виконує багато функцій для підтримання гомеостазу організму.

2. Гіпокамп за всіма властивостями природи є відділом мозку, який полегшує розгортання відповіді на стрес, він має регулюючий вплив на баланс гальмівних і збуджувальних систем мозку; регулює рівень активації мозку, відіграє роль загального модулятора фіксації інформації головного мозку.

3. У тварин даного виду домінантною впродовж тривалого часу дослідження залишається дельта-подібна активність. Коли ж живий організм підлягає впливу стресу, причому стресовий фактор є довготривалим, відбувається перерозподіл потужності у сумарній електричній активності між іншими частотними діапазонами. Така зміна імпульсної активності головного мозку може бути пов’язана як зі зміною співвідношень у системі “збудження-гальмування”, так і з порушенням синаптичної передачі.

Перейти на сторінку: 1 2 3 


Подібні статті

Інсулін
Основною ознакою будови залоз внутрішньої секреції є відсутність вивідних проток, тому їхні секрети виділяються безпосередньо у кров або лімфу, що їх омиває. Кількість цих секретів невелика, називаються вони гормонами (від грецького слова, ...

Птахи Коропського району
Людина в своїй господарській діяльності використовує багатства природних екосистем і сама створює штучні або напівштучні екосистеми з метою їх збагачення і кращого пристосування до своїх потреб. Насаджені ліси і парки, поля сільськогоспода ...

Головне меню