Характеристика негативних факторів проектованого об'єкта

На даному виробництві присутні наступні шкідливі виробничі чинники: фізичні, хімічні, біологічні.

Хімічно небезпечні фактори (аміак, сірководень, натрій хлорид).

На проектованому виробництві присутні наступні хімічно небезпечні фактори:

Аміак (NH3), який може випаровуватись зі стічних вод у невеликих кількостях.

За фізіологічною дією на організм відноситься до групи речовин задушливої і нейротропної дії, здатних при інгаляційному ураженні викликати токсичний набряк легенів і важке ураження нервової системи. Аміак володіє як місцевим, так і резорбтивною дією.

Пари аміаку сильно подразнюють слизові оболонки очей та органів дихання, а також шкірні покриви. Це ми й сприймаємо як різкий запах. Пари аміаку викликають рясну сльозотечу, біль в очах, хімічний опік кон'юнктиви і рогівки, втрату зору, напади кашлю, почервоніння і свербіння шкіри. При зіткненні зрідженого аміаку і його розчинів з шкірою виникає печіння, можливий хімічний опік з пухирями, виразками. Крім того, скраплений аміак при випаровуванні поглинає тепло, і при зіткненні зі шкірою виникає обмороження різного ступеня.

Сірководень (H2S) - безбарвний газ, дуже токсичний з різким запахом тухлих лих яєць. При невеликих концентраціях в повітрі, викликає запаморочення голову, головний біль, нудоту, а при великих концентраціях кому, судороги, набряк легень і навіть смерть. [1] Гранично допустимою концентрацією сірководню в повітрі складає 10 мл/.

Натрій хлорид (NaCl) - це речовина у вигляді кристаликів, яка містить 93-99 % хлористого натрію і солей кальцію, магнію, калію, які надають їй гігроскопічності, жорсткості і гіркуватого присмаку.[1][2] Чим менше в солі цих домішок, тим вища її якість.

Сіль являє собою кристалічний сипкий продукт без запаху з солоним смаком без присмаку, в якому не допускається присутність сторонніх домішок, що не пов'язані з методом добуванні солі. Колір екстра та вищого гатунків - білий, однак для першого та другого допускаються сірий, жовтуватий, рожевий та голубуватий відтінки в залежності від походження солі[2].

Підвищена концентрація солей в повітрі може викликати запиленість приміщенні, що в свою чергу приведе до погіршення здоров’я робітників: зневоднення організму, пошкодження шкірного покриву, пошкодження слизистих оболонок очей та дихальних шляхів.

Гранично допустима концентрація натрій хлориду в повітрі робочої зони складає 5 мл/. Клас небезпеки ІІІ.

Також на виробництві будуть присутні різноманітні дезінфікуючі речовини. Їх склад може змінюватись в залежності від вимог виробництва. Вони можуть викликати отруєння організму, враження слизистих оболонок очей та дихальних шляхів. Деякі з цих речовин можуть бути легкозаймистими, що підвищить пожежонебезпеку на підприємстві.

Розрахунок можливої концентрації токсичної речовини у повітрі робочої зони.

Згідно з індивідуальним завданням розраховуємо концентрацію сірководню в повітрі робочої зони. Дані для розрахунку наведені в таблиці 4.1.

Таблиця 4.1 - Вихідні дані для розрахунку можливої концентрації речовини у повітрі робочої зони

Речовина

Розміри приміщення, м

Назва; густина,кг/м3

формула

ГДК, мг/м3

СL50, мг/м3

Об’єм, л

довжина

ширина

висота

Сірководень 1,538

10

1000

630

60

30

7,2

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Іммобілізація ферментів та клітин мікроорганізмів
Методи іммобілізації універсальні для всіх типів біокаталізаторів - індивідуальних ферментів, клітин, субклітинних структур, комбінованих препаратів. Поряд з іммобілізацією ферментів останнім часом все більшу увагу приділяють іммобіліз ...

Флора і рослинність урочища Пагур
Людину оточує справжній зелений океан різноманітних рослин, який є важливою, невід’ємною складовою частиною біосфери Землі. Він відіграє незамінну роль у житті як людини, так і всієї природи. Без перебільшення можна сказати, що без зелених росл ...

Головне меню