Організаційно-економічна частина
Ферментація - це анаеробний метаболічний розпад молекул (наприклад, цукрози або глюкози) за допомогою мікроорганізмів з отриманням таких продуктів як етанол, вуглекислий газ, молочна кислота, оцтова кислота, етилен тощо. Бродіння часто використовується для приготування або збереження продуктів харчування. Частіше, кажучи про бродіння, мають на увазі перетворення цукру на спирт за допомогою дріжджів, але, наприклад, при виробництві йогуртів використовується бродіння за допомогою інших бактерій.
Каротиноїди (лат. сarotinoida, лат. carota - морква) - жовті, жовтогарячі або червоні пігменти (циклічні чи ациклічні ізопреноїди), синтезовані бактеріями, грибами і вищими рослинами. Тварини зазвичай не утворюють К., але використовують їх для синтезу вітаміну А. До К. належать поширені в рослинах каротини і ксантофіли; лікопін (С40Н56) - у плодах томатів, шипшини, пасльону; зеаксантин (С40Н56О2) - у насінні кукурудзи; віолаксантин і флавоксантин - у плодах гарбуза; криптоксантин (C40H56O) - у плодах динного дерева; фізалін (C72H116O4 ) - у квітках і плодах фізаліса; фукоксантин (С40Н56О6) - у бурих водоростях; кроцетин (C20H24O4) - у рильцях шафрану; тараксантин (C40H56O4) - у квітках ротиків, білокопитника та ін.
Біологічні пігменти (біохроми) - забарвлені речовини, що входять до складу тканин організмів. Колір пігментів визначається наявністю в них молекул хромофорних груп, які вибірково поглинають світло в певній частині видимого спектру сонячного світла[1]. Пігментна система живих істот - ланка, що пов'язує світлові умови навколишнього середовища і обмін речовин організму. Біологічні пігменти грають важливу роль в життєдіяльності живих істот.
Подібні статті
Клас Двостулкові молюски
Тваринний світ досить різноманітний.
Тварини, а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних
оболонках.
В даний час посилено освоювання
різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ
безхр ...
Цитокіни в центральній нервовій системі
Цитокіни - це численна група різних за місцем утворення,
структурою та біологічною активністю білкових молекул, синтез яких індукується
ендо- або екзогенними антигенами та які регулюють утворення, ріст, розвиток та
функціонування різних кл ...