Брудна вода

Мало хто в наші дні сумнівається, що вода, яку ми п'ємо і використовуємо в побуті, потребує додаткової очистки, звідки б вона не надходила - з колодязя, артезіанської свердловини або водопроводу.

Комунальні стоки - містять як хімічні, так і мікробіологічні забруднення і представляють серйозну небезпеку. Які в них містяться бактерії і віруси є причиною небезпечних захворювань: висипного тифу та паратифу,сальмонельозу, бактеріальної краснухи, ембріонів холери, вірусів викликають запалення слизової оболонки і кишкових захворювань.

У ґрунтових водах присутні в трохи менших кількостях, ніж у поверхневих водах. Більшість цих відходів направляються прямо в ріки.

Крім того, промислові пил і гази, осідають безпосередньо або в поєднанні з атмосферними опадами і накопичуються на поверхні ґрунту, рослинах, розчиняються і проникають всередину. Тому нікого, хто професійно займається очищенням води, не здивує вміст важких металів і радіоактивних сполук в колодязях, розташованих далеко від металургійних центрів - в Карпатах.

Метали та їх сполуки проникають у тканини організму у вигляді водного розчину. Проникаюча здатність дуже висока: уражаються всі внутрішні органи і плід. Видалення з організму через кишечник, легені і нирки призводить до порушення діяльності цих органів. Накопичення в організмі наступних елементів приводить до:

· Ураження нирок - ртуть, свинець, мідь.

· Ураження печінки - цинк, кобальт, нікель.

· Ураження капілярів - миш'як, вісмут, залізо, марганець.

· Ураження серцевого м'яза - мідь, свинець, цинк, кадмій, ртуть,талій.

· Виникнення ракових захворювань - кадмій, кобальт, нікель, миш'як,радіоактивні ізотопи.


Подібні статті

Паразитичні пласкі черв'яки
Проблеми забезпечення здоров'я населення країни є сферою міжгалузевого регулювання і одним з найважливіших аспектів соціальної політики в області охорони здоров'я населення [Демьянков Е. Н., 1996]. Сучасний рівень розвитку медицини вимаг ...

Загальна характеристика миші-крихітки
Гризуни - клас ссавців, який досяг великого успіху і здатний адаптуватися до різних умов. До нього належить більше 40 відсотків всіх видів ссавців. Вони зустрічаються по всьому. Незважаючи на різноманітність способу життя та середовища іс ...

Головне меню