В якій кількості в середньому потрібно вживати води та чому

вода здоров’я якість питний

Споживаючи воду, необхідно пам'ятати, що шкідливо не тільки недостатнє,а й надмірне питво. При різкому обмеженні кількості що вводиться в організм рідини зменшується виділення з сечею продуктів розпаду,з'являється спрага, погіршується самопочуття, знижується працездатність, інтенсивність процесів травлення.

Жага з'являється при зрушення водно-сольового балансу в бік збільшення концентрації солей і приводить в дію систему саморегуляції осмотичного тиску, який визначає проникність клітинних мембран,тобто швидкість переміщення через них усіх розчинених у воді речовин. У мозку розташовані нервові клітини, надзвичайно чутливі до осмотичного тиску, і при його підвищенні вони викликають у організмі прагнення втамувати спрагу. Часто ми відчуваємо бажання попити НЕ стільки тому, що в організмі не вистачає води, скільки через сигналів проте, що осмотичний тиск ще тільки може підвищитися.

У тих випадках, коли ми вживаємо багато солоної і гострої їжі, виникає угамування спраги, і це призводить до відновлення водно-сольового балансу і осмотичного тиску. Здавалося б, усе в порядку. Але рідини в організмі виявляється занадто багато, і тоді від її надлишку страждають не тільки органи,перекачують кров, але й обмін речовин.

Людям, які борються з повнотою, не рекомендується пити під час їжі, так як їжа, розбавлена рідиною, стає кашоподібною, а в такому вигляді вона швидше покидає шлунок, з'являється відчуття голоду, що змушує порушувати дієту. Повним людям краще не запивати їжу, а пити до їжі або через деякий час після їжі. Не слід пити відразу після того, як поїли фрукти або ягоди - це може викликати сильне здуття кишечника. Запивати рекомендується тільки суху їжу: бутерброди, пироги, сухарі, сухе печиво, тобто все, що важко проковтнути всухом'ятку. Необхідно мати на увазі, що гарячі і теплі напої всмоктуються і втамовують спрагу швидше, ніж холодні. Якщо часто хочеться пити, наприклад в спеку, краще випити трохи гарячого чаю, при тому зеленого. Не слід випивати багато рідини за один прийом: спрагу не вгамуєте, а більша частина випитого виведеться протягом двох годин. До того ж масивні навантаження рідиною викликають неприємні суб'єктивні відчуття. Але і різке обмеження води без особливих до того причин теж не бажано. Режими з підвищеним або зі зниженим вмістом рідини призначає лікар з медичними показниками. Група британських учених на чолі з Девідом Льюїсом нещодавно довела, що недостатня кількість вжитої рідини може бути причиною хронічного нежитю і частих застуд, бо суха слизова оболонка носа і горла не може протистояти мікробам і вірусам. Щоб боротися з непроханими гостями, слизова має бути вологою, а для цього потрібно багато пити. За даними Льюїса, люди, що випивають на день менше 3 склянок води, страждають від застуди і хронічного нежитю в п’ять разів частіше, ніж ті, хто випиває 8 склянок.


Подібні статті

Механізми раннього ембріонального розвитку
Керівники тваринницьких господарств звичайно зацікавлені у підвищенні продуктивності сільськогосподарських тварин. Їх кінцевою метою є підвищення якості та кількості продукції без зростання видатків на утримання поголів’я. Біотехнологічні ...

Загальна характеристика типу Земноводні
Об’єкт даної роботи – клас земноводні. Це самий нечисленний клас хребетних. Назва цієї групи говорить про те, що ці тварини, що виходять на сушу, не відірвалися ще в повній мірі від життя у воді. Метою курсової роботи є детальне розгля ...

Головне меню