Ареал розповсюдження в Україні та в світі

В світі дуб поширений в широколистяних змішаних лісах в європейській частині Росії (у середній і південній смузі), в Криму, на Кавказі . Росте в лісостеповій галузі, зустрічається вздовж річок, балок і ярів. Культивується в Середній Азії.

Дуб - основна лісоутворююча порода Лісостепу , росте в суміші з сосною , грабом , ясенем <>, ялиною , буком . Росте на більшій частині України , в Степу рідше, головним чином в долинах річок. Він займає 27% площі державного лісового фонду України. Основні заготівлі роблять під час рубок догляду і головних рубок у Рівненській , Тернопільській, Хмельницькій , Вінницькій , Черкаській, Київській, Чернігівській , Полтавській , Сумській , Харківській , Донецькій , Івано-Франківській, Львівській і Чернівецькій областях .

Ялиця біла

Походить із гір Центральної і Південної Європи, де утворює пояс нижньою межею від 300 м над рівнем моря до верхньої межі лісу (до 2000 м). Утворює як чисті, так і змішані насадження з різними листяними породами, переважно з буком. Поширення в природі пов'язане з високою постійною вологістю повітря і рясними опадами, м'якою зимою і прохолодним літом. Охороняється у заповідниках.

Ялиця біла - одна із головних лісоутворюючих порід у Карпатському регіоні. Поширена переважно у передгір'ї і гірській частині на висотах від 270 до 1200 м н.р.м. Спорадично трапляється у домішці у прилеглій горбогірній смузі лісостепу.

Згідно з геоботанічно-лісівничим районуванням Карпат ялицеві ліси формують три окремі субформації: передгірних дубово-буково-ялицевих, гірських буково-ялицевих та смереково-буково-ялицевих лісів. Утворюючи потужну стрижневу кореневу систему, ялиця здатна витримувати значні вітрові навантаження і забезпечувати необхідну вітростійкість змішаних смереково-буково-ялицевих і смереково-ялицевих деревостанів. Велике її кліматоутворююче, грунтозахисне і водорегулююче значення. Займає близько 1,4% державного лісового фонду України.


Подібні статті

Психрофільні мікроорганізми та їх використання
В даному рефераті мова піде про психрофільні мікроорганізми, що широко представлені в тваринному світі. До них належать представники про – та еукаріотів, а також багато видів грибів, дріжджів та навіть комах і хребетних. В останні роки впл ...

Загальна характеристика типу Земноводні
Об’єкт даної роботи – клас земноводні. Це самий нечисленний клас хребетних. Назва цієї групи говорить про те, що ці тварини, що виходять на сушу, не відірвалися ще в повній мірі від життя у воді. Метою курсової роботи є детальне розгля ...

Головне меню