Обмін - один із чинників прориву людини до свободи

Не завжди у людини було все потрібне для виготовлення знарядь праці чи для обробітку землі. Інколи не вистачало матеріалу або людина не мала достатньо часу чи вмінь, щоб виготовити необхідні речі. Між окремими родами зароджується обмін матеріалами, знаряддями та результатами праці.

Так, археологи дослідили, що вже в палеоліті камінь від місць добування у Середземномор'ї перевозили за сотні кілометрів як морем, так і суходолом. Скотарі й землероби також обмінювалися між собою виробленою ними продукцією: шкурами, вовною, м'ясом, молоком, зерном, овочами, а також ремісничими виробами. З`явилася потреба в предметах, якими первісна людина користувалася так само, як ми користуємося грошима. Ними могли бути як невеличкі мушлі каурі, так і великі тварини, наприклад бики. Обмін був першим кроком до виникнення торгівлі, яка, у свою чергу, свідчить про високий розвиток людини, про її здатність мислити та робити свідомий вибір.

Висновок:

Тож, проаналізувавши шлях від появи первісної людини до людини сучасного типу, ми можемо підсумувати, що саме праця зробила нас тими, ким ми є. Людина перестала бути залежною саме у той момент, коли вона зрозуміла: «Я можу це зробити сама». Виготовлення знарядь праці, будування власного житла, приручення тварин, винайдення землеробства та скотарства та можливість усвідомленого обміну речами - усе це зробило людину вільною. Таким чином, ми стали незалежними від колись найлютішого ворога - природи і, нарешті, стали її вінцем.

Саме праця стала тим довгим та тернистим шляхом до свободи, який і отримало людство. І головне тепер - зберегти цю свободу, не полишаючи трудитись ні на мить.


Подібні статті

Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись на порівняльний та еволюційний підхід до питання будови та функції органів дихальної системи (і особливо легень), прагнули дати максимально чіткі вікові характеристики будови і функції ...

Біологія Х-вірусу картоплі
Віруси не можуть самостійно поширюватись у природі. Допомагають їм у цьому насамперед комахи-переносники (віроформні комахи). Фітопатогенні віруси найчастіше переносять попелиці, трипси, цикади, кліщі й деякі листогризучі комахи. Наприклад ...

Головне меню