Техніка безпеки
При необережному згинанні трубок, вставленні трубок або термометра до отвору колби, можливі порізи та поранення. При порізах у першу чергу необхідно видалити з рани уламки скла, краї рани продезинфікувати 3% спиртовим розчином йоду, а потім накласти стерильну пов’язку. При сильних кровотечах слід накласти вище рани джгут та викликати лікаря або направити постраждалого до амбулаторії (поліклініки).
У випадку загоряння горючої рідини необхідно загасити всі горілки, прикрити полум’я азбестовим рушником або засипати його піском, або скористатися вогнегасником із вуглекислим газом. Розчинні у воді вогненебезпечні речовини, такі як спирт, ацетон та інші, можна загасити водою. Якщо горить нерозчинна у воді речовина (наприклад, ефір, бензол, бензин, скипидар), то воду використовувати для гасіння пожежі не можна, оскільки вона не лише не буде ліквідована, але може навіть збільшитися. У цьому випадку полум’я слід гасити піском та використовувати вогнегасник.
Вимоги безпеки після закінчення роботи
По закінченню тієї чи іншої операції необхідно вимкнути газ та електроприлади, що використовувалися при виконанні даної роботи. Посуд, у якому проводили роботу із вогненебезпечними реактивами, після закінчення роботи повинен бути одразу вимитий.
По закінченні роботи привести до ладу робоче місце, прилади та апаратуру, вимкнути головний газовий кран, головний електрорубильник, вентиляцію та світло, а також перевірити, чи видалені з приміщення лабораторії надлишки горючих та легкозапальних речовин, відпрацьовані рідини, сміття, промаслене ганчір’я, перевірити, чи весь посуд із реактивами закритий пробками та покладений на відведені місця.
Подібні статті
Особливості будови і біології павуків
Актуальність:
павуки в наш час є однією з найбільш процвітаючих груп тварин. Вони освоїли всі
природні зони Землі - від пустель і тропічних лісів до помірних областей
Найбільш
значущою ознакою павуків, яка відрізняє їх від інших, є паву ...
Історія розвитку анатомії як науки
В історії розвитку анатомії, як і ветеринарної медицини,
розрізняють три періоди: перший - анатомія давніх часів: з найдавніших часів до
занепаду Західної Римської імперії (476 р); другий - історія анатомії середніх
віків: з часів занепаду ...