Золотий перетин і гармонія в мистецтві

Під «правилом золотого перетину» в архітектурі і мистецтві звичайно розуміються асиметричні композиції, що не обов'язково містять золотий перетин математично.

Є підстава вважати, що значущість золотого перетину в мистецтві перебільшена і ґрунтується на помилкових розрахунках. Деякі з таких тверджень: Пропорції піраміди Хеопса, храмів, барельєфів, предметів побуту і прикрас з гробниці Тутанхамона нібито свідчать, що єгипетські майстри користувалися співвідношеннями золотого перетину при їх створенні.

Згідно Ле Корбюзье, в рельєфі з храму фараона Сеті I в Абідосі і в рельєфі, що зображає фараона Рамзеса, пропорції фігур відповідають золотому перетину. У фасаді старогрецького храму Парфенона також присутні золоті пропорції (рис.4). У циркулі з давньоримського міста Помпеї (музей в Неаполі) також закладені пропорції золотого ділення, і т.д.

Рисунок 4 - Храм Парфенона

При обговоренні оптимальних співвідношень сторін прямокутників (розміри листів паперу A0 і кратні, розміри фотопластин (6:9, 9:12) або кадрів фотоплівки (часто 2:3), розміри кіно і телевізійних екранів - наприклад, 3:4 або 9:16) були випробувані самі різні варіанти. Виявилось, що більшість людей не сприймають золотий перетин як оптимальне і вважає його пропорції «дуже витягнутими»


Подібні статті

Вплив факторів навколишнього середовища на популяції гідробіонтів
У світі все живе пов'язане з водою і значною мірою складається з води. Академік В.І. Вернадський зазначав, що «вода стоїть осібно в історії нашої планети, не має природного тіла, яке могло б зрівнятися з нею за впливом на хід основних прир ...

Фауна прісноводних черевоногих молюсків
Тваринний світ досить різноманітний. Тварини, а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних оболонках. В даний час посилено освоювання різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ безхре ...

Головне меню