Оцінка схожість насіння Leontopodium alpinum Cass

Дослідження схожості насіння проводили при дії різних чинників. Детальніше проаналізувати які фактори згубно впливають на рослину, а які дають досить високу кількість проростків.

Також ми прослідкували хімічний вплив мікроелементів на рослини. Мікроелементи у фізіологічному відношенні становлять досить різноманітну групу речовин. Незважаючи на різні функції, їх об’єднують у загальну групу, бо всі вони потрібні для нормального розвитку у дуже незначних кілікостях. Мікроелементи представляють собою групу незамінних мінеральних елементів, що виконують важливі функції в життєдіяльності рослинних організмів. Їх склад у рослинах складає тисячі-стотисячні долі відсотка. Мікроелементи приймають участь в окисно-відновних процессах та фотосинтезі, азотному та вуглецевому обміні; входять у склад активних центрів ферментів і вітамінів, що підвищують стійкість рослин до хвороб та несприятливих умов навколишнього середовища. Нестача мікроелементів веде до хвороб та загибелі рослин у дуже ранньому віці.

Тому для даного досліду ми брали такі мікроелементи як: купрум, цинк, борна кислота, та мікробіологічний розчин для того, щоб прослідкувати їхню дію на рослини.

Для кожного елемента ми робили такі розведення: купруму - 0,02% , цинку - 0.02%, борної кислоти - 0,02%, а мікробіологічного розчину (МБ) ми робили два розведення, перший (МБ 1) - концентрований, другий - 10 мл. р-ну + 5 мл. води, третій (МБ 2) - 10 мл. р-ну +10 мл. води.

Після цього у кожному розчині ми замочували насіння на одну добу. На наступний день ми спостерігали розтріскування насіння, отже це позитивно вплинуло на нього. Після чого Leontopodium alpinum Cass висіяли у ящики з ґрунтовою сумішшю по 50 насінин у рядок та по три повторності. Протягом тривалого часу спостерігали за його ростом, дією мікроелементів та розвитком. А результати в нас були такими, на 8-й день ми спостерігали початок проростання, у сумі в кожному досліді в нас був такий результат: у контролі - 6 шт., у мікробіологічному розчині (МБ) - 8 шт., у МБ1 - 2шт., у МБ2 - 2 шт., у розчині цинку - 1шт., у розчині молібдену - 3 шт., у розчині борної кислоти - 4 шт., у розчині купруму - 2 шт.

На 12 день кількість проростків у нас значно збільшилась, і в сумі у кожному досліді в нас був такий результат: у контролі - 33шт., у мікробіологічному розчині (МБ) - 27 шт., у МБ1 - 19шт., у МБ2 - 14 шт., у розчині цинку - 8шт., у розчині молібдену - 9 шт., у розчині борної кислоти - 12 шт., у розчині купруму - 8 шт.

З кожним днем інтенсивність проростків значно збільшувалась, найкраще та найбільше проростків було у контролі та у мікробіологічному розчині. А вже на 16-й день у сумі в кожному досліді в нас був такий результат: у контролі - 38 шт., у мікробіологічному розчині (МБ) - 31 шт., у МБ1 - 23 шт., у МБ2 - 16 шт., у розчині цинку - 9шт., у розчині молібдену -10 шт., у розчині борної кислоти - 12 шт., у розчині купруму - 12 шт.

Отже після цих спостережень можна проаналізувати, що схожість Leontopodium alpinum Cass досить низька, хоча при додаванні мікробіологічних елементів схожість насіння суттєво не покращується, а навпаки частково погіршується, що добре відображається у результатах даного досліду.

При дослідженні лабораторної схожості, ми брали насіння 2-х літніх особин Leontopodium alpinum Cass природної флори. Для досліду брали чотири стерильні чашки Петрі, дно вистиляли вологим фільтрувальним папером. У кожну чашку на фільтрувальний папір поклали по 50 насінин та замочили дистильованою водою та тримали при температурі 18-20 С. Пророщували насіння яке зберігалося після збору 8 місяців в кімнатних умовах. На наступний день насіння почало розтріскуватися та розкриватися, у першій чашці - 35, у другій - 32, у третій - 25, у четвертій - 27 насінин. Вже на 5-й день спостерігали проростання, але на цей раз проростків стало набагато мене ніж передбачалося, у першій чашці - 28, у другій - 29, у третій - 21, у четвертій - 24 насінин (таб. 3).

Перейти на сторінку: 1 2


Подібні статті

Роль та вміст води в організмі
Ще в 60-го роки Нобелівський лауреат, найбільший авторитет в області біоенергетики Альберт Сцент-Дьерді вигукнув: «Біологія забула роль води або взагалі не думала про неї». Основну субстанцію організму – воду прийнято розглядати як майже н ...

Біологія та екологія бактеріофагів
Надзвичайно важливим серед досягнень мікробіології останньої чверті XIX ст. є відкриття неклітинних форм життя — вірусів. Тоді багато вчених вважали, що бактерії є найменшими і найпростішими організмами, і що саме вони стоять на межі живої ...

Головне меню