Ранні етапи онтогенезу

На час відмирання сім’ядольних листків проросток представлений 3-4 справжніми фотосинтезуючими листками округло-ниркоподібної форми на довгих черешках. Особливістю проростка Leontopodium alpinum Cass є інтенсивний розвиток головного кореня. Як пристосування до умов рухомого субстрату можна розглядати також достатнього швидкий період проростання насіння, а також наявність, як у сім’ядольних так і у справжніх листків довгих черешків що можна трактувати як своєрідну пасивну протидію рухомості субстрату. Таким чином, вивчення початкових етапів онтогенезу Leontopodium alpinum Cass показало, що насіння відноситься до категорії насінин із важким проростанням.

Для свого проростання воно потребує певної температури та освітлення. У віргінільному періоді онтогенезу виділені всі чотири вікові стани: проростки, ювенільні особини, імматурні особини, віргінільні особини.

Рослини характеризуються порівняно досить швидким темпом розвитку.

Результати досліджень свідчать про можливість успішної інтродукції Leontopodium alpinum із насіння. В умовах західної України вид добре переносить зиму, нормально проходить повний життєвий цикл, зберігає декоративність, цвіте, проявляє можливість до насіннєвого розмноження. Введення цього рідкісного виду в культуру являється одним із способів його збереження.

Висновки

Порівняли морфометричні параметри генеративних особин інтродукованих рослин та рослин природних популяцій. Внаслідок порівняння морфологічних ознак генеративних особин встановлено наявність чітких популяційних фенів принаймні у чотирьох досліджених популяцій - зі Шпиць, Драгобрату, Герешаски і Ребра та двох популяцій інтродукованих рослин із с. Угерська та Львівського Ботанічного саду. Особинам кожної з цих популяцій характерні ознаки, невластиві особинам жодної з інших популяцій. Такими ознаками виступають форма приквіткових листків, характер опушення листків, стебла і приквіткових листків; забарвлення стебла.

Проведена оцінка схожості насіння Leontopodium alpinum Cass та детальніше проаналізували, які фактори згубно впливають на насіння, а які дають досить високу кількість проростків.

Удосконалено методику визначення схожості та життєздатності насіння Leontopodium alpinum, а також визначені оптимальні умови для проростання та культивування цих рослин.

Вивчили початкові етапи індивідуального розвитку Leontopodium alpinum. Простежили за початковими стадіями індивідуального розвитку, та зарисували їх за відповідними методиками.

Визначили біологічні особливості Leontopodium alpinum та критичні фактори, що лімітують розвиток рослин.

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Родина Rosaceae у флорі Бистрицької улоговини (Прикарпаття) та перспективи їх використання
Актуальність роботи. На сьогоднішній день надзвичайно важливим завданням постає збереження та вивчення біологічної різноманітності на нашій планеті. Проблема збереження біологічної різноманітності як одного із стратегічних завдань людства висвітлен ...

Кровоносна система
Розвиток сільського господарства та загальне зростання антропічного впливу на водне середовище загострило проблему виживання водних тварин і, зокрема, риб, в умовах пестицидного навантаження. Забруднення внутрішніх водойм, в тому числі риб ...

Головне меню