Фізіологічна єдність і взаємодія першої і другої сигнальних систем дітей
Морфологічні і функціональні особливості другої сигнальної системи, численні міжнейронні зв'язки, швидкість процесів, пов'язаних, очевидно, з функціональною рухомістю нервових клітин, перетворюють їх у прилад, ланки якого здатні в широких межах заміняти одна одну.
З сказаного видно, що з розвитком другої сигнальної системи з відносним звільненням її від першої сигнальної системи спостерігається перехід від конкретного мислення дитини до абстрагованого логічного мислення дорослої людини. У процесі як історичного, так і індивідуального розвитку другої сигнальної системи відбувається поступове наростання абстрагування в мисленні людини.
Примітивна мова первісної людини різко відрізняється від мови людини цивілізованої бідністю словесного фонду. Виникнення нових суспільних форм, нового ставлення до праці привело до збагачення мови, утворило умови для виникнення абстрагованих понять, до розвитку абстрагованого мислення, до виникнення другої сигнальної системи сучасної людини. Так само через поступове розширення змістового значення слова, розширення поняття, позначуваного словом, починає формуватись друга сигнальна система в дітей. До II-12 міс. слово "мати" набуває значення прямого, вкладеного в нього, поняття. З віком у дитини виникає здатність до абстрагованого мислення. У 2 роки дитина зве словом "мати" і кицьку, яка годує кошенят. У цьому вже видно прояв абстрагування: тут слово з видового поняття перейшло в рядове, узагальнене.
Подібні статті
Селекція дуба звичайного та ялиці білої
Дуб
звичайний (Quercus robur L.)
Могутнє
дерево 20-50 м заввишки з шатроподібною або широкопірамідальною кроною і
міцними гілками. Молоді гілки зеленувато-бурі або червонуваті, голі або ледве
опушені. Стовбур товстий 1-1,5 м у діаметр ...
Фауна прісноводних черевоногих молюсків
Тваринний світ досить різноманітний. Тварини,
а особливо безхребетні, зустрічаються майже у всіх біосферних оболонках.
В даний час посилено освоювання
різних екосистем, значна частина досліджень припадає на водні екосистеми. Світ
безхре ...