Еколого-біологічна характеристика отруйних членистоногих світу
Рисунок 2.5 - Цілуючий жучок (Triatomines).
Мураха-куля (Paraponera clavata). Вид великих тропічних мурах з роду Paraponera Smith, 1858 і підродини Paraponerinae (Formicidae), що володіють сильним жалом. Великі хижі мурахи з довжиною тіла до 25 мм. Відчуття від укусу цих мурашок можна порівняти з вогнепальним пораненням, саме тому їх прозвали «мураха-куля», а друге ім'я цим мурашкам дали місцеві аборигени - «мураха 24 години», тому що саме стільки триватимуть болісна агонія, яка супроводжується судомами після укусу цього крихти[25].
У деяких місцевих індіанських племен є жахливий звичай: кожен хлопчик, готовий стати чоловіком повинен на 10 хвилин засунути руки в ритуальні «рукавиці», що кишать цими монстрами. Найчастіше цей обряд призводить до тимчасового паралічу або навіть до почорніння пальців. Минулі це нелегке випробування кажуть, що відчуття можна порівняти з тим, якщо ви засуне ваші руки в палаючі вуглини.
Рисунок 2.5 - Мураха-куля (Paraponera clavata).
Подібні статті
Інсулін
Основною ознакою
будови залоз внутрішньої секреції є відсутність вивідних проток, тому їхні
секрети виділяються безпосередньо у кров або лімфу, що їх омиває. Кількість цих
секретів невелика, називаються вони гормонами (від грецького слова, ...
Динаміка та еколого-біологічні особливості дендрофлори пам’ятки місцевого значення саду імені Т.Г Шевченко м. Харкова
Однією з характерних особливостей сучасної епохи є невтримний темп урбанізації. Створюючи і розвиваючи міста, людство змінює вигляд навколишнього середовища. Місто, як штучна формація, різко відрізняється від своєї географічної зони. Змінюються мікро ...