Характеристика родини Платанові
Систематичне положення
Відділ Покритонасінні Magnoliophyta
Клас Дводольні Magnoliopsida Підклас
Гамамеліди Нamamelіdidae
Порядок Гамамелідоцвіті Нamamelіdales
Родина Платанові Рlatanaceae
Рід Платан Рlatanus Вид
Платан східний Platanus occidentalis
Платан західний Platanus occidentalis https://doorhan-nw.ru автоматические ворота в беларуси сравнить цены.
Порядок гамамелідоцвіті Нamamelіdales
Дерева і чагарники з черговими, простими, цілісними або лопатевими перисто або пальчатонервними листками, з прилистниками, іноді досить значними за розмірами. Квітки зібрані в суцвіття різного типу (китиці колоски або головки, прості або складні цинозні волоті), середніх розмірів чи дрібні маточково-тичинкові, полігамні або маточкові і тичинкові за рідким винятком актиноморфні, звичайно з подвійною оцвітиною рідше безпелюсткові, іноді зовсім без оцвітини. Чашолистиків (3) 4-5 (10) вони дрібні, вільні або частіше, більш або менш зрослі. Пелюсток звичайно чотири-п’ять, як правило вони дрібні та вузькі. Тичинок (3) 4-5 (до 10) в одному колі при наявності пелюсток чергуються з ними. Гінецей апокарпний двох або рідше трьох-восьми плодолистиків, або частіше плодолистики більш чи менш зрослі; стилодії завжди вільні з низхідною приймочкою. В кожному гнізді зав’язі два і більше висячих насінних зачатки, у кожного вільного плодолистика(при апокарпії) один, рідше два насінних зачатки. Плоди – багато горішки, але частіще дерев’янисті коробочки.
Родина платанові Рlatanaceae
Родина платанові складається з одного єдиного роду платан. Відомо десять представників роду платан поширених в теплому і помірному кліматі Північної півкулі, від Балканського півострова до Гімалаїв, в Індокитаї, а також в Америці від Канади до Мексики. Платани - світолюбиві листопадні дерева,з густою широкою кроною,яка несе довго черешкове, звичайно широке лопатне листя. Ці дерев’янисті рослини мають тенденцію до утворення головчастих суцвіть та характеризується наявністю стаміноїдів у маточкових квітках. Гінецей і окремі його капели достатньо примітивні (гінецей апокарпний, з простих карпел, які ще не повністю замкнуті). За будовою гінецея платанові ще більш примітивні ніж Гамамелідові. Молоді листки вкриті зірчастими волосками, пізніше стають майже голими, іноді опушення залишається біля основи жилок. Прилистники великі,тонкі,згодом опадають,залишаючи кільцевидні рубці. Весною ці волоски легко відриваються вітром і в місцях великого скупчення дерев перебувають у повітрі у вигляді пластівців. Вони можуть визивати алергію. Квітки маточкові і тичинкові, без оцвітини, зібрані в кулясті, головчасті суцвіття, які по одному або по кілька розміщені на довгих звисаючих квітконосах, між квітками знаходяться булавовидні лусочки. Тичинкових квіток від трьох до восьми в голівці, пиляки двогніздні, на дуже коротких тичинкових нитках, перемежовуються з булавоподібне–клиновидними лусочками. Маточкові квітки з одногніздною зав’яззю, яка на верхівці закінчується зігнутими стовпчиками. Шаровидне суцвіття розхитується на вітру, розповсюджуючи пилок,який сприймається великим рильцем, розташованих поруч квіток жіночих суцвіть. Після запліднення утворюються багато численні плодики-горішки, вкриті біля основи волосками. Платани ростуть на багатих алювіальних грунтах по берегам річок та озер. Це однодомні дерева до 50 метрів заввишки. Цвітуть у травні. Листки чергові, лопатеві або пальчасто-лопатеві.
Подібні статті
Антигени, їх властивості та будова
Антиген - функціональне поняття.
Ним може бути будь-яка речовина, що здатна викликати імунну відповідь.
Потужними антигенами є білки.
Це зрозуміло, оскільки більшість процесів імунного розпізнання - це
білок-білкові взаємодії. Білковими ...
Біоморфологічні особливості та cхожість насіння Leontopodium alpinum Cass
Флора високогір’я Українських Карпат характеризується високим ступенем ендемізму та рідкісності. Переважна більшість ендемічних та рідкісних видів сформована з малочисельних популяцій. Дослідження стратегії малочисельних популяцій цих видів пов ...