Роль мікрофлори організму людини
Мікроорганізми діляться на три групи:
шкідливі чи патогенні та умовно патогенні ("викликають порушення, хвороботворні", роблять лужним середовище проживання, кисле середовище їх пригноблює);
корисні або пробіотичні ("джерело життя, для життя", виділяють кислоти, лужне середовище їх пригноблює);
сапрофіти (дріжджі, деякі цвілеві грибки і бактерії, вони нешкідливі).
Дві перші групи в організмі знаходяться в стані боротьби. І лише від нас залежить, які з них будуть домінувати в організмі - шкідливі (патогенні) або корисні (пробіотичні).
Пробіотична мікрофлора синтезує вітаміни групи В і збільшує засвоєння інших вітамінів і різних мікроелементів, виділяє ферменти та інші біологічно активні речовини, які стимулюють процес травлення, руйнує клітини умовно патогенної мікрофлори, навіть тієї, яка проникає в систему кровообігу і ушкоджує судини, і сприяє корекції імунітету в організмі.
Домінування корисної мікрофлори (яку в сучасних умовах існування людини необхідно постійно вносити в організм) забезпечує слабокислу реакцію в товстому кишечнику. Тільки при цьому товстий кишечник починає виконувати свої функції.
Середовище в ньому стає слабокислим, при цьому інактивується патогенна й умовно патогенна мікрофлора. Інактивується також потрапивши ззовні умовно патогенна мікрофлора. Пробіотичні мікроорганізми виділяють 70% необхідних для організму вітамінів, антиоксиданти, кислоти, ферменти та інші, біологічно активні речовини (за даними офіційної медицини, до 30% імунітету забезпечує кишечник). За рахунок ферментів, які виділяють ці мікроорганізми, відбувається більш повне переварювання їжі, засвоюються навіть сліди мікроелементів і інших поживних речовин. Розкладаються токсини, які потрапляють з продуктами харчування, водою і т.д.
У кишечнику в дорослих і дітей основну масу мікрофлори складають анаеробні та факультативно анаеробні мікроорганізми. Роль кишкової мікрофлори:
) формує нормальну слизувату оболонку кишечнику;
) бере участь у руйнуванні надлишку травних секретів (наприклад, ентерокінази і фосфатази);
) синтезує вітаміни групи В, нікотинову, фолієву кислоти (Е. coli, лактобактерії, біфідобактерії);
) сприяє нормальному розвитку лімфоїдної тканини кишечнику;
) беруть участь в обміні речовин: мікроби кишечнику можуть впливати на газовий обмін, активізуючи функцію щитовидної залози;
) є антагоністами патогенних бактерій;
) бере участь у процесах детоксикації деяких фармакологічно активних речовин, що надходять ззовні чи утворюються в процесі травлення.
Процес детоксикації
(очищення) організму по - різному проявляється на його частинах:
на шкірі - алергії (підвищена чутливість, несприйняття певних речовин), екземи, дерматити;
на слизовій оболонці - ангіни (запалення лімфоїдної тканини піднебінних мигдалин), риніти (запалення слизової оболонки носа, нежить), гайморити (запалення слизової оболонки придаткової порожнини носа), фарингіти (запалення слизової оболонки глотки);
у лімфоїдній тканині - лімфаденіти (запалення лімфатичних вузлів), тонзиліти (запалення піднебінних мигдаликів) та ін.
Але процесу детоксикації передує інтоксикація, токсикоз(грец. toxikon - отрута) - хворобливий стан організму, спричинений дією екзогенних токсинів або шкідливих речовин ендогенного походження.
Подібні статті
Життя і наукова діяльність Чарльза Дарвіна
Ч. Дарвін
жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли природознавство
було на піднесенні, в науці здійснювались важливі
відкриття. Він не мав систематичної
біологічної освіти (два роки навчався на медичному факультеті в Едінбурзі ...
Родина Розові
Розові — велика родина, яка налічує
до 100 родів і 3000-3350 видів космополітного поширення, але переважно вони
зростають в помірних і субтропічних областях північної півкулі; тільки
представники родини Хризобаланових із зигоморфними квітк ...