Катенін

Групою вчених з США під керівництвом Whitney G. Smalley-Freed було проведено експериментальне дослідження впливу катеніну р-120 на стан кишкової стінки і функцію кишечника. Для цього шляхом впливу на генетичний апарат були отримані лабораторні тварини з дефіцитом катеніну р120 в різних відділах кишечника, що дозволило не лише простежити за ходом розвитку запалення в шлунково-кишковому тракті, а й охарактеризувати всі його етапи та наслідки (структурно-функціональні зміни)[9].

Вченим вдалося встановити, що за відсутності катеніну р120 в епітелії слизової оболонки тонкого та товстого кишечника завжди спостерігається розвиток важкого запалення його стінки, поява її кровоточивості, утворення дефектів тканини (виразок) і смерть тварин через 3 тижні.

Ретельний аналіз показав, що дефіцит цього катеніну вкрай негативно позначається на бар'єрній функції кишкової стінки і провокує переміщення мікрофагів (нейтрофілів) крові до cлизової оболонки кишки, після чого починає формуватися її серйозне запалення.

Таким чином, доведено, що порушення діяльності катеніну р120 різко дестабілізує функцію тонкого та товстого кишечнику, змінює його бар'єрні властивості і провокує розвиток тяжких запальних процесів в ньому. Дані відомості можна використовувати для розробки нових способів ефективного лікування шлунково-кишкової патології [9].

Перейти на сторінку: 1 2 


Подібні статті

Антигени, їх властивості та будова
Антиген - функціональне поняття. Ним може бути будь-яка речовина, що здатна викликати імунну відповідь. Потужними антигенами є білки. Це зрозуміло, оскільки більшість процесів імунного розпізнання - це білок-білкові взаємодії. Білковими ...

Генетичні особливості мікроорганізмів
Надзвичайно важливим серед досягнень мікробіології останньої чверті XIX ст. є відкриття неклітинних форм життя — вірусів. Тоді багато вчених вважали, що бактерії є найменшими і найпростішими організмами, і що саме вони стоять на межі живої ...

Головне меню