Катенін
Групою вчених з США під керівництвом Whitney G. Smalley-Freed було проведено експериментальне дослідження впливу катеніну р-120 на стан кишкової стінки і функцію кишечника. Для цього шляхом впливу на генетичний апарат були отримані лабораторні тварини з дефіцитом катеніну р120 в різних відділах кишечника, що дозволило не лише простежити за ходом розвитку запалення в шлунково-кишковому тракті, а й охарактеризувати всі його етапи та наслідки (структурно-функціональні зміни)[9].
Вченим вдалося встановити, що за відсутності катеніну р120 в епітелії слизової оболонки тонкого та товстого кишечника завжди спостерігається розвиток важкого запалення його стінки, поява її кровоточивості, утворення дефектів тканини (виразок) і смерть тварин через 3 тижні.
Ретельний аналіз показав, що дефіцит цього катеніну вкрай негативно позначається на бар'єрній функції кишкової стінки і провокує переміщення мікрофагів (нейтрофілів) крові до cлизової оболонки кишки, після чого починає формуватися її серйозне запалення.
Таким чином, доведено, що порушення діяльності катеніну р120 різко дестабілізує функцію тонкого та товстого кишечнику, змінює його бар'єрні властивості і провокує розвиток тяжких запальних процесів в ньому. Дані відомості можна використовувати для розробки нових способів ефективного лікування шлунково-кишкової патології [9].
Подібні статті
Паразитичні пласкі черв'яки
Проблеми забезпечення здоров'я населення країни є сферою
міжгалузевого регулювання і одним з найважливіших аспектів соціальної політики
в області охорони здоров'я населення [Демьянков Е. Н., 1996].
Сучасний рівень розвитку медицини вимаг ...
Мікроскопічні гриби – пошкоджувані документів на різних носіях інформації
Гриби
— одна з найбільших та найрізноманітніших груп живих організмів, існуючих на
Землі. Вони з’явилися понад мільярд років тому й поступово стали невід’ємною
частиною всіх водних та наземних екосистем. Згідно з сучасними прогнозами, на
...