Поява адвентивних рослин у флорі півночі України та їх розселення
В середині ХVIII ст. на Україні почали розводити гречку татарську. Ця рослина походить з Азії. Історія впровадження в культуру гречки татарської і поширення її по країні подано в праці А.Д. Кузьменка. За його даними, на Україні цей вид вперше почали культивувати в с.Кручик Богодухівського району на Харківщині. Існує також припущення, що насіння гречки татарської занесено з посівним матеріалом.
Але вже в другій половині XIX ст., за літературними даними ця рослина на Україні траплялася в здичавілому стані. Проте, за свідченням інших авторів Горницький, її ще де-не-де продовжували культивувати. Пізніше культура гречки татарської була остаточно забута. Тепер це бур’ян, що найчастіше засмічує посіви культурної гречки [23].
Як бур’ян гречка татарська вперше на Україні була знайдена В.В. Монтрезором у 1882 р. В 1886 p. цей бур’ян був відомий вже в Чернігівській губернії. В 1937 р. у праці "Бур’яни УРСР, заходи боротьби з ними і ілюстрований їх визначник" гречка татарська наводиться для північно-західної частини тодішньої території України.
В наш час гречка татарська досить часто трапляється в Західному та Правобережному Лісостепу, а також у Житомирській, Чернігівській та Харківській областях, в Дніпропетровську та Миколаєві
В 1894 p. на Україні в південній частині колишнього Одеського повіту в ставку на Великому фонтані було виявлено північноамериканську рослину - елодею канадську. Й.К.Пачоський помилково припускав, що цю рослину вперше було знайдено в 1898 p. Д. Дементьєвим на околицях Запоріжжя. Виявляється, що перше місцезнаходження було ним пропущено, на що звернув увагу П. Шестериков (І902). У наступному повідомленні в 1904 р. Й.К. Пачоський вказує ще кілька місць, де він знаходив елодею.
На початку Великої Вітчизняної війни поширення елодеї канадської на Україні, мабуть, обмежувалося системою Дніпра. В 1946 р. А. Уясловський знайшов елодею в системі Сіверського Дінця в районі Змієва Харківської області і Донецької гідробіологічної станції. Тепер цей вид поширений в Чернігівській області.
Поширюється переважно водним транспортом, птахами, течією річок.
Подібні статті
Психрофільні мікроорганізми та їх використання
В даному рефераті мова
піде про психрофільні мікроорганізми, що широко представлені в тваринному світі.
До них належать представники про – та еукаріотів, а також багато видів грибів, дріжджів
та навіть комах і хребетних. В останні роки впл ...
Фауна та біологія двостулкових молюсків ландшафтного заказника Згоранські озера
Актуальність
дослідження. Двостулкові молюски
є
одними з багаточисельних звичайних компонентів прісноводної гідрофауни . Як
правило, їх можна зустріти в старицях річок, ставках, тимчасових водоймах, але
найчастіше -- в озерах.
Ці
гі ...