Екологічні умови формування основних рослинних угрупувань. Особливості рельєфу, вплив клімату, ґрунту

Рельєф

Територія Китаю дуже різноманітна, тут є високі гори, плато, западини, пустелі і великі рівнини. Зазвичай виділяють три великих орографічних регіони:

) Тибетське нагір'я заввишки більше 2000 м над рівнем моря розташоване на південно-заході країни

2) Пояс гір і високих рівнин має висоти 200-2000 м, знаходиться в північній частині

) Низькі акумулятивні рівнини висотою нижче 200 м і невисокі гори на північному сході, сході і півдні країни

1) Тибетське нагір'я - найбільше і високе на земній кулі плато, середня висота - 4877 м, площа - 2,5 млн. км ². З півдня нагір'я обрамлено Гімалаями (з найвищою вершиною світу горою Еверест, 8848 м), на заході - горами Каракорум і Памір, а на півночі - величними хребтами Куньлунь, Алтинтаг і Ціляньшань, які круто обриваються в північному напрямку. Гірські хребти, розташовані в західній частині країни, витягнуті із заходу на схід і включають в себе найвищі вершини Азії. На північному сході Тибетського нагір'я, на південь від хребтів Алтинтаг і Ціляньшань, на висотах 2700-3000 м знаходиться Юдейська западина - піщана і болотиста область, в якій розташовується безліч солоних озер.

Південні хребти гір Куньлунь є вододілом між ріками Хуанхе і Янцзи.

) Пояс гір і високих рівнин

На північ від гір Куньлунь знаходиться великий безстічний римський басейн, в центральній частині якого лежить пустеля Такла-Макан. Річка Тарім і її притоки, що стікають з гір, або губляться в пісках цієї пустелі, або живлять солоне озеро Лобнор - місце проведення ядерних випробувань КНР. На північ від озера знаходиться найнижча поверхня суші в Східній Азії - Турфанська западина (-154 м), розміри якої становлять 100 км в довжину і 50 км в ширину. Для району характерні великі температурні коливання - від 52° C влітку до -18 ° C взимку. По периметру Таримської западини утворилося кільце оазисів, через які пролягав Великий шовковий шлях.

Тибетське нагір'я

Хребет Тянь-Шань, розташований з півночі Таримського басейну, відділяє його від Джунгарської западини.

Таримська западина

Провінція Внутрішня Монголія розташовується на великому Монгольському плато (середня висота 1000 м), в західній і центральній частинах якого знаходяться пустелі Алашань і Гобі. З півдня і сходу Внутрішня Монголія обмежена невеликими хребтами Ціляньшань, Ланшань, Іньшань і Великий Хінган (висота 900-1800 м).

На південь від цих хребтів, на східному березі Хуанхе, знаходиться пустеля Ордос. Південніше пустелі, за Великою Китайською стіною, розташовано Лесове плато, площа якого складає 600 тис. км². Ці багаті лесом землі знаходяться на території провінцій Шеньсі, Ганьсу, Шаньсі і Нінся-Хуейського автономного району.

Невисокі гірські системи на схід від Тибетського нагір'я і на південь від Внутрішньої Монголії обмежені скиданням висоти, який тягнеться вздовж хребта Великий Хінган на північному сході, через гори Тайханшань, розташовані перед Великою Китайською рівниною, і до плато Юньнань-Гуйчжоу на півдні країни. Всі низькі області, де проживає більша частина населення Китаю і вирощує більша частина земель, розташовані на схід від цієї лінії скидання.

У південній частині виділяють кілька великих районів, включаючи гори Циньлин, Сичуаньську улоговину, Юньнань-Гуйчжоуське нагір'я, а також гори Наньлін і Уішань. Висота всього цього району знаходиться в діапазоні від 200 до 2000 м.

) Низькі акумулятивні рівнини

Східні рівнини Китаю складають всього близько 10% території Китаю, але при цьому там живе більша частина населення країни. Кожна велика низинна рівнина складена наносами однієї або кількох річок. Серед низинних районів виділяють наступні області (з півночі на південь):

Маньчжурська рівнина - омивається Ляодунський затокою;

Велика Китайська рівнина - велика рівнина в центрі східного узбережжя, омивається затокою Бохай і Жовтим морем;

Басейн середньої течії і дельти річки Янцзи;

Басейн і дельта Перлової річки.

Велика Китайська рівнина, долина річки Хуайхе і дельта Янцзи об'єднуються близько морського узбережжя, тягнучись від Пекіна на півночі до Шанхая на півдні. Басейн Перлової річки (і її головної притоки Сіцзян) розташований в південній частині Китаю і відокремлений від басейну річки Янцзи горами Наньлін і Уішань.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6


Подібні статті

Фауна гризунів Куликівського району
Тваринний світ — одна з основних складових частин природного середовища і природних багатств нашої Батьківщини. Гризуни, становлять велику й різноманітну групу серед тваринного світу нашої країни. Вони живуть скрізь, де є для них їжа та ...

Особливості будови і біології павуків
Актуальність: павуки в наш час є однією з найбільш процвітаючих груп тварин. Вони освоїли всі природні зони Землі - від пустель і тропічних лісів до помірних областей Найбільш значущою ознакою павуків, яка відрізняє їх від інших, є паву ...

Головне меню