Екологічні умови формування основних рослинних угрупувань. Особливості рельєфу, вплив клімату, ґрунту

Листя гінкго

Псевдомодрина та її листя - єдина в роді хвойних дерев сімейства Соснових

Евріала страхітлива - реліктова однорічна прісноводнева рослина з плаваючими листками. Єдиний вид монотипного роду Евріала сімейства Лататтєвих. Поширена в Азії, в тому числі на російському Далекому Сході. У Китаї цю рослину вирощують вже більше 3000 років.

. Тваринний світ (типові представники, рідкісні, зникаючі види)

Найбільшою популярністю серед географів користується фауністичний підрозділ суші, запропонований В.Г. Гептнером у 1936 році. (малюнок нижче) Згідно з цим районуванням, на суші існують три царства, або геї: Нотогея, Неогея і Арктогея, які виділені за давністю фауни ссавців, що входять до їх складу.

КНР відноситься до Маньчжурсько-Китайської підобласті Голарктичної області царства Арктогея. ЇЗ ссавців найбільш характерні давні й примітивні землерийки і кроти, безиглий їжак, два роду панд, тигр, єнотовидний собака, червоний вовк, горал і оронго, кілька видів мавп (у тому числі японський макак), гімалайський ведмідь і ін. Птахи досить різноманітні: багато родів та видів фазанів, зимородки, папуги (на півдні), білоочки, тімелії, блакитна сорока, мандаринка і т.д. З плазунів гекони, нерідко трапляються варани. Земноводні представлені гігантською саламандрою, жабами і древесницями. Із змій звичайні полози і східний щитомордник.

Вирубка лісових масивів і промисел диких тварин завдає істотної шкоди тваринному світу Китаю. Ссавці, що мають промислове значення, збереглися лише у важкодоступних гірських районах. У Північно-Східному Китаї поширені великі хижаки (вовки, єнотовидний собака, куньї), а також білячі і зайці.

Північно-Західний Китай населяють тварини пустель і напівпустель. Тут численні гризуни (ховрахи, піщанки) і копитні (дзерен, джейран); ендемік цього району - кінь Пржевальського. У Тибеті живуть високогірні тварини (антилопа оронго, кіанг, тибетський байбак, гімалайський ведмідь, червоний вовк).

У лісах Південно-Західного Китаю різноманітність фауни найбільш велика. Тут можна зустріти навіть таких тропічних тварин, як лорі, летюча собака, леопарди, тупайя. Ендеміками цього краю є велика і мала панди.

У заповідниках і на численних озерах мешкають велике число птахів: журавлі, качки, дрохви, білі та сірі чаплі, лебеді.

Моря, які омивають Китай, за температурними умовами сприятливі для розвитку різноманітної морської фауни і флори. За винятком Бохайскої затоки, замерзаючої взимку, вони круглий рік вільні від льоду, а велика кількість органіки, що виноситься річками, сприяє інтенсивному розмноженню фіто-і зоопланктону. Навколо островів донні тварини і водорості приваблюють безліч риб.

Понад 100 видів тварин характерні виключно для Китаю або мешкають головним чином в Китаї, наприклад, червоно-вінценосний журавель, вухатий фазан, золотиста мавпа, такін. рослинний тваринний біома китай

Водяться і тварини, що залишилися від післяльодовикового періоду і відносяться до четвертинному періоду, такі, як бамбуковий ведмідь у північній частині гір Хендуаньшань, тарпан і двогорбий верблюд в пустелях північно-заходу.

Китайськими ендеміками є велика панда, золотиста мавпа, південно-китайський тигр, бура курка, маньчжурський журавель, червононогий ібіс, білий дельфін, янцзискій алігатор, гігантська саламандра та ін.

Велика панда мешкає виключно в Китаї в горах провінції Сичуань і Тибету. В інших країнах зустріти панду можна тільки в зоопарку, та й то не дуже часто. На відміну від всіх інших ведмедів панди ніколи не полюють - вони можуть з'їсти випадково знайдені яйця птахів або якусь загиблу тварину, але основою їх раціону все-таки є бамбук. Така вибірковість в їжі і привела ведмедів на грань вимирання. У бамбука є одна цікава риса - цей злак довгі роки зростає, не думаючи ні про яке цвітінні та плоди. У різних видів період до моменту цвітіння може варіюватися від 20 до 100 років і більше. Тобто, можна спокійно прожити все життя біля бамбукового лісу і ніколи не побачити його квітів і плодів. Уже на початку 80-х у всій країні залишилося не більше тисячі ведмедів. Панда потрапив не тільки до Червоної книги Китаю, але і в Міжнародну Червону книгу. Були прийняті термінові заходи по організації заповідників і центрів щодо захисту і розведення панд. Насаджувалися нові бамбукові ліси - на одній і тій же території розводили різні види цієї рослини, щоб уникнути одночасного цвітіння. Хоча панди не дуже добре розмножуються у неволі, китайські біологи змогли впоратися з цією проблемою. У заповіднику Улун не так давно виростили одночасно 16 панд. Передбачається, що зараз загальна чисельність ведмедів в країні досягає 1600 особин.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6


Подібні статті

Кровоносна система
Розвиток сільського господарства та загальне зростання антропічного впливу на водне середовище загострило проблему виживання водних тварин і, зокрема, риб, в умовах пестицидного навантаження. Забруднення внутрішніх водойм, в тому числі риб ...

Фауна гідробіонтів озера Сірче
Життя величезної більшості безхребетних тварин повязане з водою. У кожній водоймі розрізняють дно басейну, що називається бенталь, і товщу води – пелагіаль. Організми, що населяють бенталь, мають назву бентичних, або донних, скороченно вон ...

Головне меню