Характеристика основних видів тропічних та субтропічних плодових рослин: видове різноманіття, особливості вирощування та догляду

Помірна, зимова температура для фініка канарського і пальчатого 8-16°С, для фініка Робелена 15-20°С.

Дуже світле місце, корисне пряме сонце. Для рівномірного розвитку крони, фінік періодично повертають різними сторонами до світла, при цьому верхівка останнього молодого листа повинна бути направлена в глиб кімнати, а не до вікна. Влітку по можливості фінікову пальму виносять в сад, місце вибирають захищене від вітру.

Полив повинен бути рівномірним, влітку рясний, взимку помірний. Якщо рослину пересушити, то листя никне і форму більше не відновлює, якщо це трапилося, доведеться підв'язати черешки листя до опори. Крім того, при пересиханні ґрунту у фініка на листі з'являються плями.

Підживлення повинні обов'язково проводиться з квітня до вересня щотижня, оскільки фінік дуже швидко витрачає поживні речовини в період росту. При недоліку поживних речовин спостерігається уповільнення росту рослини і пожовтіння листя.

Фінік любить регулярне, краще двічі в день обприскування, а так само час від часу корисно влаштовувати душ.

Розмноження насінням, але достатньо важко - при температурі не нижче 25°С, висівають в лютому-березні. Насіння проростає протягом 2-3 місяців, крім того, на розвиток пальмочки з сіянця йде достатньо багато часу.

Пересаджують тільки тоді, коли корені заповнять весь горщик або кадівб і починають вилазити за межі місткості - через 3-4 роки. При пересадці частину коренів створюючих повстяний шар зрізують гострим ножем, щоб рослина уміщалася в новому горщику. Дренаж в горщику повинен бути дуже хорошим. Ґрунт - 2 частини легкої глинисто-дернової, 2 частини перегнійно-листової, 1 частина торф'яної, 1 частина гною, що перепрів, 1 частина піску і трохи деревного вугілля.

Шкідники - мучнистий червець, щитівка, павутинний кліщ, а також пошкоджується графіолою.

Застосовують для озеленення великогабаритних приміщень.

Родина Шовковицеві – Moraceae

Інжир- Ficus carota L.

Батьківщина Туреччина

Період декоративності цілий рік

Фігове дерево (інжир) було одомашнене близькосхідними жителями на 1000 років раніше, ніж злаки та бобові культури. В поселенні Гілгал, що знаходиться в долині ріки Йордан, археологи знайшли численні залишки плодів інжиру віком 11200—11400 років, які добре збереглися. Очевидно це були рештки дерева, яке не могло розмножуватися без втручання людини.

Росте інжир в усіх країнах з тропічним та субтропічним кліматом (в Україні — в Криму).

Проте можна вирощувати його і в звичайній квартирі — якщо там тепло і волого. У кімнатних умовах дерево сягає не більше 1,7 метра і має розлогу пишну крону. Це дводомна рослина з широкояйцеподібним 3—5-пальчастолопатевим листям на довгому черешку. Утворює дві форми суцвіть: каприфіги (чоловічі) і фіги (жіночі).

У кімнатних умовах плодоносять не всі сорти. Найродючішими є: Кадота, Далматський, Оглобша, Фіолетовий сухумський, Сочинський-7, Соняшний.

Плоди інжиру мають різне забарвлення — від жовтого до чорно-синього, залежно від сорту. Частіше бувають жовто-зеленими. За формою вони нагадують невелику грушу, за розміром — великий грецький горіх. Незрілі плоди містять їдкий молочний сік і тому неїстівні. Інжир — теплолюбна рослина, невибаглива до ґрунту, добре приживається у кімнатних умовах.

Перейти на сторінку: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Подібні статті

Загальна характеристика типу Земноводні
Об’єкт даної роботи – клас земноводні. Це самий нечисленний клас хребетних. Назва цієї групи говорить про те, що ці тварини, що виходять на сушу, не відірвалися ще в повній мірі від життя у воді. Метою курсової роботи є детальне розгля ...

Гриби-двійники
Часто отрутні гриби бувають схожі на широко розповсюджені їстівні гриби, і недосвідчений грибник може їх легко поплутати. В одних випадках ця подібність задоволена поверхово, а в інших настільки сильно, що при визначенні грибів помилитися ...

Головне меню