Особливості будови окістя в безхвостих амфібій
У кістках, що закінчили ріст, або в періоди сезонного припинення росту клітки періосту стають морфологічно однотипними (мал. 9). Серед них не зустрічаються з ознаками функціонуючих остеобластів, хоча всі клітки такого періосту є потенційно остеогенними. При зміні умов у ньому можуть активізуватися остеопластичні функції з появою морфологічно ідентифікованих остеобластів у зонах поновлення процесів ремоделювання кістки або її росту.
З цієї причини в дорослих жаб у період літнього активного стану завжди виявляються зональні особливості в структурі періосту, кількості в ньому клітинних рядів, а також формі і розмірах самих клітин. При цьому в діафізарної області структура періосту істотно не змінюється, оскільки периостальний ріст кістки в діафізі в дорослих жаб практично припиняється.
Таким чином, у ростучих кістках скелету амфібій окістя представлене складною структурою, що складається з остеогенних клітин, що знаходяться на різних стадіях диференціювання. У кістках сформованого і ріст кістяка, що закінчився, вона перетворюється в одношарову структуру, що складається з зовні однотипових фібробластоподобних клітин.
Подібні статті
Роль та вміст води в організмі
Ще в 60-го роки Нобелівський лауреат, найбільший авторитет в
області біоенергетики Альберт Сцент-Дьерді вигукнув: «Біологія забула роль води
або взагалі не думала про неї». Основну субстанцію організму – воду прийнято
розглядати як майже н ...
Еволюція органічного світу по ерах
За даними палеонтології і
геології, історія Землі і життя на ній розділена на п'ять ер, кожна з них
характеризується певними організмами, що переважали протягом цієї ери. Кожна
ера розділяється на декілька періодів, а період у свою чергу - ...