Реєстрація електричної активності гіпокампу щурів за умов експерименту
Подальша обробка результатів експериментальних досліджень проводилась на ЕОМ за допомогою програми “Eksperiment” (Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця, м. Київ) та “Mathcad 2001”. За допомогою програмного забезпечення у всіх записах основних ритмів біоелектричної активності тривалість епохи аналізу становила 10 с з кроком дискретизації частоти df, який становив 0,1 Гц. Ритми і їх потужність отримували методом цифрового перетворення Фур’є. За допомогою спеціальних програм (POWERSPEC.MCD та MEANPOW.MCD) розраховували значення загальної потужності (у.о.) для діапазонів вибраних частот ЕЕГ, а також визначали відсотковий показник хвиль цих діапазонів (частки таких хвиль нормовані щодо загальної кількості коливань в аналізованому записі і прийняті за 100%). Статистичну обробку результатів у тварин всіх груп проводили за допомогою програми Origin 6.0 Professional методом парних порівнянь та кореляційного аналізу. Достовірність різниць між контрольними та дослідними вимірами для кожної зони гіпоталамусу визначали за t-критерієм Стьюдента [42]. Достовірною вважали різницю між порівнюваними показниками при (Р<0,05).
Відповідно до рекомендації Міжнародної федерації суспільства електроенцефалографії та клінічної нейрофізіології, ми застосовували наступну класифікацію коливань по діапазонам: дельта (δ) – 0,3 ÷ 3 Гц, тета (θ) – 4 ÷ 7 Гц, альфа (α) – 8 ÷ 13 Гц, бета (β) – 14 ÷ 30 Гц.
Подібні статті
Екологічні особливості ампельних рослин
Щоб кімнатний сад був різноманітніший і повніший, у ньому повинно бути відведене місце і для ампельних рослин або ліан. Чудові породи цих рослин водяться по перевазі в незайманих тропічних лісах, перекидаючи свої гнучкі пагони з одного стовбура на ін ...
Життєві форми одноденок
Світ безхребетних дуже
різноманітний і багаточисленний. Безхребетні тварини є однієї зі складові
біосфери. Вони поширені у всіх середовищах існування: вони є й у ґрунті, і у
воді, і в повітрі.
Багато безхребетні можуть
бути показниками ...