Особливості контролю біотехнологічних підприємств
Необхідно перевіряти правильність і надійність з’єднань трубопроводів і інше устаткування, використовуване для транспортування продуктів (матеріалів) з однієї зони в іншу. Що дистилює або деіонізована вода, що поступає по трубах, повинна відповідати санітарно-мікробіологічним нормативам. Операції по технічному обслуговуванню або ремонту не повинні позначатися на якості продукції.
Контроль якості продукції стосується процесу забору проб, проведення досліджень, документації і ін. Всі дослідження повинні проводитися згідно затвердженим інструкціям для кожного матеріалу або продукту.
Забір проб здійснюють так, щоб не забруднити їх або не піддати небажаній дії, що позначається на якості продукту або, навпаки, щоб відібраний матеріал не був токсичним (шкідливим) для здоров'я оператора.
Для кожної партії продукту до випуску повинна бути лабораторна документація з підтвердженням відповідності кінцевого продукту специфікаціям.
З кожної партії цільового продукту залишають проби на зберігання за рекомендованих умов терміном не менше року, що перевищує термін придатності. Проби повинні зберігатися в такій кількості, щоб можна було при необхідності провести як мінімум два повторні дослідження.
Необхідно пам'ятати про те, що особи, що мають підвищену чутливістю до конкретної речовини, що діє або допоміжному, не повинні включатися в групу виконавців. Для них допустима робота у відділенні або цеху упаковки, де виключений контакт з алергеном.
Складність біологічних систем обумовлює необхідність всебічного багатопрофільного контролю за ними. Контроль та керування реалізують у безперервному та періодичному режимах в залежності від технологічних умов конкретного виробництва.
Подібні статті
Природний відбір
Приро́дний відбі́р (або добір) — процес, завдяки якому
сприятливі спадкові характеристики стають більш загальними в наступних
поколіннях популяції організмів, що розмножуються, а несприятливі спадкові характеристики
стають менш з ...
Рослини і тварини шкільного куточку живої природи
Успішне засвоєння учнями матеріалу з біології, набуття ними практичних умінь і навичок із вирощування рослин і догляду за тваринами, розвиток інтересу й працьовитості істотно залежить від практичних робіт і спостережень, які ведуться за живими об&rsq ...