Сучасний стан і перспективи озеленення м. Харкова
Структурна архітектоніка паркових фітоценозів відіграє важливу роль: 1) у регулюванні сонячної радіації; 2) у перехопленні частини атмосферних опадів і розподілі їх у горизонтальному напрямку; 3) випаровуванні частини опадів і поверненні їх в атмосферу; 4) осіданні води, яка попадає у фітоценози з туманом; 5) сприянні випаданню роси; 6) затриманні й акумуляції вологи в ґрунті і попередженні його ерозії; 7) фільтрації пилу і сажі; 8) газопоглинанні; 9) шумозахисні [39].
Киснезбагачувальна функція зелених насаджень полягає насамперед у наповненні атмосфери киснем, споживання якого постійно зростає, особливо у місцях концентрації промисловості та транспорту. Поглинання С02 і виділення кисню в атмосферу пропорційне усій фітомасі насадження. Здавна відома шумопоглинальна властивість зелених насаджень. Зниження шуму залежить від щільності крони, густоти листя, розміщення насаджень стосовно джерела шуму і, як встановлено внаслідок досліджень, пропорційне ширині захисної смуги.
Основним завданням ведення господарства в парках є формування високо декоративних стійких насаджень для створення бажаних ландшафтів та сприятливих умов відпочинку населення шляхом проведення системи лісопаркових заходів (лісівничих, біотехнічних, з благоустрою території) без порушення природного лісового середовища. Всі найважливіші питання організації та ведення лісопаркового господарства повинні вирішуватись на наукових засадах за спеціальними проектами з урахуванням генеральних схем розвитку міста [22].
Подібні статті
Характеристика Земноводних
Земноводні, або амфібії - перша група хребетних тварин, що у
процесі історичного розвитку вийшла на сушу, однак їх розмноження та розвиток
відбувається у прісній воді. Вихід земноводних на сушу пов'язаний із
виникненням багатьох прогресивн ...
Особливості будови і життєдіяльності лишайників
Лишайники – це особливі організми, в тілі яких об’єднані водорості і
гриби в нові комплекси симбіотичних організмів з новими морфологічними,
фізіологічними та екологічними властивостями.
Відомо понад 20 000 видів лишайників.
Лишайники ...