Материнка звичайна
Враховуючи довголіття культури під основний обробіток ґрунту вносять 40-50 т/га гною або повне мінеральне добриво N100Р200К200. Весною, як тільки зійде сніг, поле боронують в один-два сліди, щоб закрити вологу, а згодом, через декілька днів, культивують на глибину 5-6 см, вирівнюють і проводять передпосівне коткування.
Розмножують материнку насінням або розсадою. Для отримання розсади на 1 га плантації необхідно висіяти 100-120 г насіння.
Кращими строками посіву насінням є ранньовесняний і підзимній. Сіють овочевими сівалками, широкорядним способом з міжряддями 60-70 см, поверхнево. Норма висіву 2,5-3,0 кг/га, оптимальна густота 4-5 рослин на метрі погонному. Сходи з’являються через 12-20 днів.
У після посівний період проводять роботи, пов’язані з розпушуванням верхнього шару ґрунту, захистом посівів від бур’янів, шкідників та хвороб, підживленням добривами (при висоті рослин 8-10 см N20-30Р20-30).
На плантаціях другого і послідуючих років життя навесні проводять боронування впоперек рядків та підживлення азотними добривами в дозі N45-60. Розпушування ґрунту в міжряддях проводять у міру необхідності і припиняють при змиканні рядків.
Збирання врожаю проводять в червні-липні в період масового цвітіння. Довжина квітуючих стебел - 20-30 см. У сприятливі роки можливий другий укіс у серпні-вересні. Сумарний збір сухої сировини за вегетацію становить 40-50 ц/га.
Рекомендації щодо вживання:
Препарати з материнки використовують від нервових стресів і збуджень, в якості заспокійливого засобу, а також вони корисні при атеросклерозі і радикулітах. Відвар материнки: 2 столові ложки подрібненої висушеної трави заливають 1 склянкою киплячої води, тримають на водяній бані 15 хв, охолоджують 45 хв, проціджують, віджимають і доводять обсяг кип’яченою водою до вихідного. Приймають в теплому вигляді по 1/3 склянки 2 рази на день за 15 хв. До прийому їжі. При хронічних циститах, крім прийому настою, рекомендуються сидячі ванни з настоєм, які приймають 1-2 рази на день тривалістю 10-15 хв. Курс лікування - 8-12 днів. Зовнішньо (для компресів, промивань, ванн) застосовують настій. При лікуванні ринітів рекомендується нюхати порошок з трави материнки.
Подібні статті
Біологічний контроль збудників хвороб рослин
Актуальність. Протягом останнього часу в фітовірусологи, як і в інших молекулярно-біологічних дисциплінах, спостерігається значний інтерес до розвитку досліджень на популяційному та еколого-популяційному рівні, і ця тенденція є загальною для багатьох ...
Загальна характеристика миші-крихітки
Гризуни
- клас ссавців, який досяг великого успіху і здатний адаптуватися до різних
умов. До нього належить більше 40 відсотків всіх видів ссавців. Вони
зустрічаються по всьому. Незважаючи на різноманітність способу життя та
середовища іс ...