Бета-каротин принцип застосування, культивування мікроорганізмів, аналіз становища і перспектив у виробництві
Огляд літератури дипломного проекту узагальнює наявну на теперішній день інформацію про β-каротин, принцип його застосування, культивування мікроорганізмів, приводить аналіз становища і перспектив у виробництві β-каротину.
Технологічна частина дипломного проекту містить опис приготування живильного середовища, вирощування мікробної культури в реакторах для виробництва β-каротину, що проектується. Матеріальні розрахунки представлені матеріальним балансом виробництва, що проектується і виконаним на його основі розрахунком і вибором основного технологічного устаткування.
Смотрите вакуумный насос промышленный тут.Виконано техніко-економічний розрахунок проекту виробництва по отриманню β-каротину, розглянуті питання автоматичного контролю і керування новим виробництвом. Наведені рекомендації з охорони праці на підприємстві.
Останнім часом приділяється велика увага каротиноїдам і їх канцеропротекторним властивостям, в особливості β-каротину, та перспектив його використання в боротьбі з різними захворюваннями. Каротиноїди у вигляді концентрату застосовують як для збагачення, так і для забарвлення харчових продуктів.
Каротиноїди є найбільш розповсюдженою, багаточисельною та важливою групою природних пігментів у рослинному та тваринному царствах. З більш ніж 600 відомих на сьогодні каротиноїдів лише біля 50 з них відносяться до провітаміну А. Активність вітаміну А мають ті каротиноїди, до складу молекул яких входить кільце β-іонона (3,4-дегідроіонона), зв’язане з аліфатичним ланцюгом, який містить систему супряжених подвійних зв’язків. Серед каротиноїдів найбільшу біологічну активність має β-каротин, який має два β-іонових кільця, а особливо його транс-ізомер. Вважається, що крім найбільш вивченої функції як провітаміну А, каротиноїди самі по собі виконують захисні функції при дії вільних радикалів та ліпідних пероксидів, які руйнують клітинні мембрани, а також виконують роль неспецифічних активаторів імунної відповіді в організмі. Існує багато даних про участь каротиноїдів у клітинній диференціації, процесах росту. На сьогодні відомо про ендогенну та екзогенну антиоксидантну властивість каротиноїдів. В цій якості каротиноїди здатні знижувати не тільки пошкодження, індуковане різними зовнішніми генотоксинами, але й можуть бути засобами хіміопрофілактики розвитку пухлин.
Основною сировиною для одержання каротину є морква, гарбуз, обліпиха, люцерна, але сучасні успіхи біотехнології дозволяють в значній мірі вирішувати проблеми виробництва каротину з інших джерел. Такими джерелами можуть бути одноклітинні водорості, бактерії, міцеліальні гриби.
Каротиноїди містяться у багатьох мукорових грибах, для деяких видів яких характерен надсинтез і вони використовуються для промислового одержання каротину. Для мікробіологічного одержання каротину особливий інтерес мають гетероталічні гриби порядку Mucorales: Phycomyces blakesleanus і Blacheslea trispora та зелена одноклітинна мікроскопічна водорість Dunaliella salina.
Каротиноїди промислового біотехнологічного препарата з Blacheslea trispora представлені на 90 % β-каротином і на 10 % - α-, γ-каротинами та лікопіном.
До теперішнього часу каротин, одержаний при культивуванні Blakeslea trispora, використовувався як харчовий продукт для забарвлення масла, маргарину, сиру, морозива і в невеликій кількості як вітамінний додаток в продуктах харчування. Крім того у сільському господарстві використовують біомасу, що містить натуральні каротиноїди, як добавку до раціону годування тварин та птахів. Продукти з каротином мають невеликий термін зберігання внаслідок швидкого окислення каротину під впливом світла та тепла із зміною основних фізико-хімічних показників та утратою біологічних властивостей. Вирішення проблеми захисту каротину біотехнологічного походження на олійних основах та біомаси, що містить натуральні каротиноїди від деструктивного руйнування внаслідок окислення відкриває широкі можливості для розробки нових фармацевтичних, харчових та інших продуктів з каротином.
Розширення сфер застосування натуральних каротиноїдів та збільшення асортименту вже існуючої продукції, що містить β-каротин вимагає збільшення та вдосконалення промислового виробництва мікробіологічного каротину з біомаси зеленої одноклітинної водорості Dunaliella salina в Україні.
- Історія дослідження β-каротину
- Хімічне походження, структура та властивості каротиноїдів
- β-каротин - як необхідність для життя
- Традиційною областю використання каротиноїдів є харчова промисловість
- Використання β-каротину у виробництві маргарину, масла, майонезі
- Використання β-каротину в молочних і молочнокислих продуктах
- Застосування β-каротину у виробництві макаронних і хлібобулочних виробів
- Використання бета-каротину в кондитерських виробах
- Характеристика готового продукту
- Характеристика біологічного агенту, сировини та допоміжних речовин
- Механізм біотехнологічного процесу
- Опис біотехнологічного процесу за стадіями
- Матеріальні розрахунки
- Технологічні розрахунки
- Автоматичний контроль і керування
- Особливості контролю біотехнологічних підприємств
- Основні групи показників якості продукції
- Характеристика негативних факторів проектованого об'єкта
- Оцінка пожежовибухонебезпеки проектованого об’єкта
- Профілактичні заходи з охорони праці
- Організаційно-економічна частина
Подібні статті
Сигові риби
Сиги вод СНД
відносяться до двох видів: ряпушки і власне сиги, кожен з безліччю форм. По
екології всіх сигів підрозділяють на прохідних, озерно-річкових і озерних.
Перші нагулюються в морі або в озері, звідки йдуть на нерест високо вгору п ...
Кісткові риби
Кісткові риби -
найбільший клас хребетних тварин, що нараховує близько 20000 видів. Найдавніші
представники цього класу походять від хрящових риб в кінці силуру. В даний час
99% класу належать до так званих костистих риб, які вперше з'явил ...